טיפים כיריים גז

טיפים לרכישת כיריים גז

 מידות: ודאו שהמידות הפנימיות של הכיריים תואמות את החיתוך בשיש, ושהמידות החיצוניות, אותם שוליים שמונחים על גבי השיש, אינן חורגות מן המרווח הפנוי מסביב. מידות החיתוך בשיש מוגדרות לפי רוחב (המרחק בין צד ימין לשמאל), עומק (המרחק בין חזית הכיריים לקצה האחורי) ובמידות החיצוניות מצטרף גם הגובה. המידות הפנימיות של כיריים סטנדרטיות בנות 4 ו-5 להבות הן 49 ס"מ עומק ו-56 רוחב. הרוחב החיצוני של כיריים סטנדרטיות בנות 5 להבות הוא 70 ס"מ, אך עשוי להיות רחב או צר יותר.
 מספר המבערים: הכיריים הסטנדרטיות כוללות 4 מבערים ומתאימות לרוב המשתמשים. קיימות כיריים בנות 5 ו-6 מבערים שיכולות להתאים למי שמשתמש במספר גדול יותר של סירים במקביל. אולם, כדי שיתאימו לגודל הסירים שלכם ויכילו אותם בנוחות חשוב לשים לב למרחק בין המבערים.
 מבער טורבו או ווק – מבער בעל שתיים-שלוש טבעות בעירה המספק להבה בעוצמה גבוהה (3800-3200 וואט) ופיזור חום משופר. מבער טורבו אידיאלי להרתחה מהירה של נוזל בכמות גדולה, לאטימה טובה של נתחי בשר גדולים, וכן לבישול בשיטת טיגון-ערבוב (הקפצה) בסגנון סיני.
 משטח הכיריים – חשוב לוודא כי משטח הכיריים יהיה נוח וקל לניקוי. לאחרונה משווקים גם כיריים מגז בשילוב משטח זכוכית, שיש לו שני יתרונות מרכזיים: ניקוי נוח ומראה מבריק וחדש. משטח זכוכית מחוסמת (בדומה לכיריים קרמיות או אינדוקציה) מקנה לכיריים חוזק מכאני ועמידות גבוהה לשחיקה.
 התקנה – ודאו כי את הכיריים מתקין אך ורק טכנאי גז מוסמך. יש לעקוב אחרי מצב צינור הגומי המחובר לגז – לעתים מופיעים בו סדקים כתוצאה מבלאי של שנים, ואז יש להחליפו מידית. על מנת למנוע דליפת גז מומלץ להזמין בכל שנה בדיקה של חברת הגז. אם מריחים ריח של גז יש לסגור מידית את ברז הגז ולפנות לטכנאי מוסמך.

טיפים לרכישת כיריים חשמליות

 זכרו לבקש בזמן רכישת הכיריים את מידות החיתוך בשיש עבור הדגם הספציפי שבחרתם.
 אם בחרתם לרכוש כיריים קרמיות, העדיפו כאלה בעלי גוף חימום HILight, העמיד והחסכוני יותר.
 אם בחרתם בכיריים בטכנולוגיית אינדוקציה, זכרו שהם אינם מתאימים לכל סוג סיר, רק לכאלה בעלי תחתית מגנטית.
 ודאו שהכיריים שבחרתם כוללים את הפונקציות החשובות הבאות: טיימר, הגנה מפני גלישה, בקרת רתיחה ונעילה מפני ילדים.
 רכשו את הכיריים אך רק מחברה המציעה אחריות ואספקת חלקי חילוף למשך 7 שנים מתאריך הרכישה, כפי שמורה החוק.
 זכרו להכין ולהכשיר שקע תלת-פאזי לפני התקנת הכיריים.

טיפים לשימוש נכון בכיריים

כאמור, יש לנקות בהתאם להוראות היצרן ולשים לב כי חומר הניקוי מתאים לסוג הכיריים שלכם. כך למשל, בניקוי כיריים גז מנירוסטה יש להקפיד במיוחד על שימוש בחומר מתאים.
 השתדלו לנקות את הכיריים עם מטלית לחה מיד לאחר השימוש.
 על מנת לנקות את הראשים של הכיריים, כדאי להשרות אותם בקערה עם מים ונוזל כלים. ניקוי הראשים במדיח כלים עלול לפגוע בהם.
 הימנעו משפיכת נוזלים על הכיריים (דוגמת מים, חלב או שמן). אם אלו ייכנסו לדיזה (תוכלו לראות אותה אם תסירו את הכיפה השחורה והראשים שעליהם מניחים את הסיר) של הכיריים הם עלולים לסתום אותה.
 הקפידו להימנע מהחדרת חומרי ניקוי לדיזות. הסיבה לכך היא שהדיזה היא למעשה הפתח ממנו יוצא הגז לכיריים, והחדרת חומרי ניקוי לדיזות (או נוזלים) עלולה לסתום אותן ולהביא לכך שהגז לא יעבור דרכן באופן תקין.
 סתימה בדיזות באה לידי ביטוי לרוב באש חלשה אשר עלולה להביא לכך שיציאת הגז לא תהיה מבוקרת (לעיתים זה מתבטא בלהבה צהובה ובכך שהאש מלכלכת את הסירים).

דילוג לתוכן